LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM
Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego
Hejka!
Nazywam się Maja Kądziela, mam 14 lat i jestem uczennicą klasy 1 C II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Moją pasją jest malarstwo, rysowanie oraz pisanie poezji. Jestem również fanką Formuły 1 oraz motoryzacji. W wolnym czasie lubię czytać książki, słuchać muzyki oraz podcastów historycznych.
Kandyduję do Młodzieżowej Rady Miasta ponieważ chcę mieć realny wpływ na to co dzieje się w Ostrowcu.
Mam głowę pełną pomysłów na to jak sprawdzić, aby nasze miasto było bardziej przyjazne dla młodzieży.
Pragnę zorganizować wiele akcji rozwijających talenty i mocne strony. Uważam, że każdy z nas powinien mieć szansę zaprezentować swoje zainteresowania. Jako radna chciałabym zwrócić szczególną uwagę na integrację młodych ludzi. Dlatego chcę, aby powstały takie przedsięwzięcia jak: "Ostrowiecki Dzień Uzdolnionej Młodzieży" (dzień talentów), speed meeting (przyjacielska wersja speed datingu), oraz liczne debaty oksfordzkie.
Jeżeli masz podobne idee jak ja, i chcesz by Ostrowiec był ciekawym miejscem, oddaj na mnie głos! Wierzę, że razem jesteśmy w stanie zmienić to miasto na lepsze.
Dzięki!
Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata
W mojej poprzedniej szkole (PSP nr 9 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim) aktywnie działałam na rzecz społeczności szkolnej. Dwa lata z rzędu miałam zaszczyt pełnić funkcję przewodniczącej samorządu uczniowskiego, a przez pozostałe lata edukacji piastowałam inne role w tym organie szkolnym. Zorganizowałam między innymi takie przedsięwzięcie jak: debata oksfordzka na temat AI, dzień talentów, gry terenowe, podchody oraz imprezy okolicznościowe. Uważam się za osobę odpowiedzialną, sumienną i godną zaufania. Nauczyciele i dyrekcja wielokrotnie powierzali mi różnorakie zadania pozalekcyjne. Było to między innymi organizowanie wyjść klasowych, wycieczek i prowadzenie apeli. Jestem osobą zawsze chętną do pomocy i działania.
Udzielałam się również charytatywnie. Na terenie obiektu szkoły zbierałam wpłaty na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Byłam również wolontariuszką w Banku Żywności.
Oprócz wymienionych powyżej działalności wielokrotnie reprezentowałam szkołę w konkursach i olimpiadach, głównie naukowych i plastycznych. Jeśli chodzi o wspomniane działania manualne, to prężnie rozwijam się w sztuce, dlatego też przygotowywałam liczne plakaty i ozdoby okolicznościowe na rzecz szkoły.
W szkole średniej jednogłośnie zostałam wybrana na przewodniczącą klasy. Staram się aktywnie działać w nowej szkole. Do tej pory udało mi się stworzyć herb klasy, plakaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz piosenkę na piknik integracyjny klas pierwszych.
Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Radną chciałabym zostać ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez działalności społecznej i realizowania różnych przedsięwzięć.
Chcę stworzyć przyjazną przestrzeń, w której młodzi ludzie mogliby rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Z tego powodu jednym z moich pomysłów, jest organizacja "Ostrowieckiego Dnia Uzdolnionej Młodzieży". Podczas takiego wydarzenia młodzież mogłaby na własnych stoiskach zaprezentować swoje prace i opowiedzieć o swoim hobby. Stanowiłoby to również doskonałą okazję do zawarcia nowych znajomości, rozmowy na wspólne tematy oraz inspiracji innymi młodymi twórcami.
Jako radna szczególnie zwróciła bym uwagę na problem młodzieży odizolowanej od grupy rówieśniczej. Uważam to za bardzo ważny temat. Relacje międzyludzkie są istotne w rozwoju młodego człowieka. Często z różnych przyczyn ciężko nam jest je nawiązywać. Pomocne mogłoby być wydarzenie takie jak "speed meeting". Podczas krótkiej rozmowy z nieznajomą osobą w czasie której dowiadujemy się nieco o sobie nawzajem, możemy wspólnie zadecydować czy chcemy nawiązać relację. Uważam to za dobry sposób na zawieranie nowych znajomości i przyjaźni.
Pragnę również zorganizować liczne debaty oksfordzkie. Sądzę, że udział w nich jest dobrą okazją do zyskania przydatnych umiejętności dyskusji o charakterze perswazyjnym, dochodzenia do pewnych konkluzji oraz obiektywnego spojrzenia na daną sytuację.
Mam szeroką gamę zainteresowań, więc uważam, że dobrze odnalazłbym się w każdej komisji. Szczególnie jednak chciałabym działać w komisji kultury oraz rozrywki. Jestem osobą kreatywną i chętną do działania, co wiąże się z pracą we wspomnianych organie Młodzieżowej Rady Miasta.
W trakcie swojej działalności w MRM chciałabym kształtować zdolności przywódcze oraz pracy w grupie. Uważam je za niezwykle ważne w codziennym życiu. Młodzieżowa Rada Miasta mogłaby mi również pomóc w rozwijaniu umiejętności potrzebnych w dyskusji z innymi ludźmi.