8. Zofia Ptasińska

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Hejka wszystkim!
Nazywam się Zofia Ptasińska i uczęszczam do LO nr II im. J. Chreptowicza. Chodzę do klasy 1C o profilu humanistycznym. Odkąd pamiętam lubiłam działać społecznie na rzecz młodzieży. Dlatego kandydowałam już do pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Krótko mówiąc o sobie jestem osobą optymistyczną i otwartą na nowe wyzwania interesuję się psychologią i dziedzinami z nią związanymi, w wolnym czasie lubię czytać książki oraz spotykać się ze znajomymi i wsłuchiwać się w to co oni chcieliby zmienić w naszym mieście by było jeszcze ciekawsze. Myślę, że w drugiej kadencji jako Młodzieżowa Radna Miasta poradziłabym sobie bardzo dobrze, ponieważ miałabym realny wpływ na to by urozmaicić nasze miasto jeszcze bardziej. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że w naszym mieście będzie się coś działo zagłosuj na mnie, ponieważ jestem tu dla was żeby wam pomóc i wsłuchiwać się w wasze potrzeby.

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

Swoją działalność społeczną zaczęłam w szkole podstawowej. Działałam aktywnie w wolontariacie, gdzie np. organizowaliśmy zbiórki żywności, środków higienicznych czy karmy dla pobliskiego schroniska.
Pracowałam na rzecz szkoły i uczniów pracując w samorządzie szkolnym oraz klasowym.
Od 2023 roku działam jako Radna Młodzieżowej Rady Miasta pełniąc funkcje członkini oraz przewodniczącej komisji ds. Edukacji i Współpracy z Samorządami Szkolnymi.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Chciałabym zostać radną by kontynuować dalej swoją prace w Młodzieżowej Radzie Miasta, ponieważ lubię prace z naszą młodzieżą. Przez większość mojego życia działałam społecznie. Krótko mówiąc uwielbiam nasze miasto i chciałabym żeby rozwijało się i zmieniało na jak najlepsze. Chcę by nasze pokolenie miało prawo o decydowaniu na temat tego co się tutaj będzie działo. Pragnę również żeby dorośli traktowali nas młodych poważnie byśmy mieli realny wpływ na nowe rzeczy w naszym mieście. Jesteśmy młodymi ludźmi z naprawdę ciekawymi pomysłami, więc dlatego chciałabym dostać się do Młodzieżowej Rady Miasta.