LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM
Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego
Jestem osobą, która lubi działać i sprawiać, by w środowisku naszej młodzieży nie było nudy i by każdy znalazł coś dla siebie. Szczególnie skupiam się na sporcie, sferze kultury, rozrywki, artystycznych wydarzeniach, jak koncerty, spotkania z osobowościami, wernisaże, imprezy taneczne. W MRM miałem okazję przekonać się, że pomysł grupy młodych ludzi może przerodzić się w duże wydarzenie. Najlepszym przykładem jest Projekt OC – impreza, która przyciągnęła setki osób i pokazała, że młodzież potrafi organizować rzeczy na wysokim poziomie, umożliwiając tym świetną zabawę uczestnikom. Do tego doszły turnieje sportowe, audycje radiowe, warsztaty czy wywiady, każde z tych doświadczeń nauczyło mnie czegoś nowego i dało motywację i energię na podejmowanie kolejne wyzwań.
Jednym z moich ważniejszych działań dla sportu był projekt w budżecie obywatelskim – pomysł na boisko 3x3. Dzięki wysokiemu wynikowi, czyli poparciu przez dużą grupę mieszkańców, koszykarze będą mogli grać na profesjonalnym boisku.
Dzięki mojemu dwuletniemu doświadczeniu, zdobytemu w poprzedniej kadencji, będę mógł podejmować z większą pewnością nowe działania i rozwijać się w pracy samorządowej na rzecz młodzieży.
Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata
Swoją przygodę z działalnością społeczną rozpocząłem od Akademii Młodzieżowej Rady Miasta, gdzie zdobywałem wiedzę w zakresie pełnienia funkcji radnego i poznawałem specyfikę działania samorządu młodzieżowego. Dzięki temu nabyłem podstawowe umiejętności, które ułatwiły mi pełnienie funkcji radnego w pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Zdobyte doświadczenie w akademii mogłem wykorzystać podczas aktywnych działań w Radzie, co pozwoliło mi rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. W czasie swojej kadencji w MRM brałem udział w organizacji wielu wydarzeń, szczególnym jest projekt OC, który przyciągnął tłumy młodzieży. Ważnym elementem jest dla mnie sport, dlatego też podjąłem się zorganizowania turnieju koszykówki dla szkół podstawowych. Aktywnie brałem udział w cyklu wakacyjnych wydarzeń dla młodzieży, jak wieczorek z karaoke, turniej siatkówki plażowej, kino plenerowe i gra mafia. Udział w warsztatach na różne tematy, pozwoli mi zdobyć wiedzę w zakresie działania samorządów, komunikacji, asertywności, natomiast spotkania z młodzieżą z Norwegii, pozwoliły mi nawiązać nowe znajomości i poznać ich inicjatywy i działania.
Chętnie angażowałem się też w działania medialne – udzielałem wywiadów i brałem udział w audycjach radiowych, opowiadając o tym, co robimy jako Młodzieżowa Rada Miasta w naszym mieście. Jednym z moich większych doświadczeń i sukcesów było złożenie projektu do budżetu obywatelskiego. Mój pomysł na boisko do koszykówki 3x3 zdobył bardzo wysoki wynik w głosowaniu, co pokazało, że inicjatywy młodych mogą spotkać się z dużym poparciem mieszkańców.
Na co dzień działam też w samorządzie klasowym i staram się być osobą, na którą zawsze można liczyć. Lubię pomagać innym, brać udział w organizacji wydarzeń na różnych płaszczyznach i włączać się w akcje organizowane przez szkołę i wolontariaty. Działalność społeczna daje mi mnóstwo satysfakcji i pokazuje, że wspólnie można zrobić naprawdę wiele dla młodzieży, dla szkoły i dla lokalnej społeczności.
Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Chcę zostać radnym, bo wiem, że potrafię podejmować działania i organizować wydarzenia dla młodzieży – zarówno sportowe, jak i kulturalne czy rozrywkowe. Zależy mi na tym, aby w Ostrowcu naprawdę coś się działo i żeby młodzi ludzie mieli więcej okazji do wspólnego spędzania czasu i mogli w nich brać aktywnie udział. Po swojej kadencji wiem już, że jestem radnym mocno zaangażowanym w swoje działania, zawsze uczestniczę w spotkaniach, aktywnie włączam się w organizację wydarzeń i staram się doprowadzać sprawy do końca. Moja poprzednia kadencja nauczyła mnie również, że jest to funkcja bardzo odpowiedzialna, wymagająca dużego zaangażowania, czasem poświęceń, umiejętności komunikowania się i prowadzenia negocjacji.
W nowej kadencji chciałbym dalej być członkiem komisji, w których byłem już wcześnie: komisji sportu i turystyki oraz w komisji rozrywki. Dzięki temu będę mógł kontynuować rozpoczęte działania (projekt OC czy turnieje sportowe), a także wprowadzać nowe pomysły odpowiadające potrzebom młodzieży. Ważną dla mnie kwestią będzie także stworzenie miejsca do spotkań dla młodzieży, które ciągle jest przez nas wyczekiwane. Każda propozycja na pewno będzie przeze mnie rozpatrzona i prowadzona w kierunku realizacji. Chciałbym również, aby nasza ostrowiecka młodzież częściej przedstawiała swoje pomysły radnym, a także bardziej się aktywizowała i liczniej uczestniczyła w wydarzeniach dla nich organizowanych.
Chciałbym też dalej rozwijać się i zdobywać wiedzę w zakresie działalności samorządowych i działań obywatelskich na rzecz naszej społeczności. Chcę również poszerzać umiejętności, które zdobywałem podczas pierwszej kadencji – przede wszystkim nawiązywania dobrych relacji z różnymi instytucjami i osobami, co ułatwia realizację wspólnych projektów i rozwiązywanie różnych spraw i problemów. Interesuje mnie również lepsze poznanie działania różnych organów samorządowych, bo dzięki temu łatwiej będzie skutecznie działać na rzecz młodzieży w naszym mieście.