16. Anna Zajączkowska

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Hejka! Jestem Ania, przedstawiam się Wam jako kandydatka do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Mam 14 lat. Chodzę do 8 klasy PSP nr 1 oraz jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, gram na klarnecie i fortepianie.
Zadajesz sobie pytanie dlaczego ja? Otóż jestem otwarta na ludzi i nowe wyzwania oraz pełna energii do współpracy z rówieśnikami jak i dorosłymi. Jestem sympatyczną i miłą dziewczyną, która zawsze jest chętna do pomocy oraz działania. Uważam się za osobę tolerancyjną i gotową do wysłuchania każdego. Chciałabym, aby w naszym mieście było więcej miejsc do spotkań i spędzania razem wolnego czasu. Pragnę by koncerty, wystawy czy spotkania z ciekawymi ludźmi były organizowane również z myślą o młodzieży.
Chcę udzielać się społecznie w moim mieście oraz pracować w zespole, gdyż ważne są dla mnie potrzeby moich rówieśników. Dałoby mi to możliwość współpracy nad różnymi projektami oraz inspirowania siebie nawzajem do aktywnej działalności dla młodych mieszkańców naszego miasta.
Będzie mi bardzo miło, jeśli oddasz swój głos na mnie!

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

Moje zainteresowanie działalnością społeczną i obywatelską trwa już wiele lat. Będąc wice przewodniczącą samorządu klasowego, angażuję się w życie szkoły, współorganizuję imprezy i wydarzenia szkolne. Jako uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św., (od czerwca 2025r. już absolwentka) śpiewałam w Chórze „Świętokrzyskie Bemolki”. Gram na klarnecie w Szkolnej Orkiestrze Dętej, biorąc czynny udział w uroczystościach patriotycznych, które uświetnia nasza orkiestra. Działam również w Szkolnym kole CARITAS, gdzie wspieram akcje pomocowe, wykonuję słodkie wypieki i przekazuję na aukcje charytatywne. Angażuję się w akcje na rzecz pomocy zwierzętom. Jestem otwarta na problemy moich rówieśników i chętnie służę wsparciem i pomocą.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Bardzo bym chciała zostać radną w Młodzieżowej Radzie Miasta gdyż lubię swoje miasto, pragnę by ciągle się zmieniało, a młodzi ludzie mogli się tu rozwijać. Chcę brać czynny udział w rozmowach mających wpływ na podejmowanie uchwał Rady Miasta dotyczących młodzieży.
Chciałabym aby w szkołach zostały wprowadzone „żywe lekcje” wiedzy o społeczeństwie, abyśmy mogli choć raz w roku szkolnym odwiedzić nasze urzędy lub zaprosić samorządowców na zajęcia do szkoły, by móc dowiedzieć się więcej na temat naszego miasta.
Zależy mi  również aby powstały ciekawe miejsca spotkań i wspólnej nauki np. kawiarnie, myślę, że jest mało takich miejsc w naszym mieście. Fajnym pomysłem byłoby odnowienie również infrastruktury w parkach, zachęciłoby to mieszkańców do dłuższego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Warto zwrócić uwagę na segregację odpadów i zastąpić zwykłe kosze na ulicach w segregatory śmieci.
Chciałabym aby w naszym mieście odbywało się więcej wydarzeń kulturowych takich jak wystawy, koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi, by były one organizowane z myślą o młodzieży.
Razem możemy mieć duży wpływ na rozwój naszego Miasta!