LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM
Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego
Hejka .
Mam na imię Weronika Wiktoria Kamińska. Mam 14 lat i od września tego roku mam wielki zaszczyt być częścią społeczności uczniowskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Z wielką przyjemnością angażuję się w różne formy aktywności społecznej ponieważ uważam, że nawet kiedy jesteśmy bardzo różni i mamy różne, czasami bardzo odmienne spojrzenie na świat wspólnie możemy wiele osiągnąć. Wspólne działania zbliżają nas do siebie i pozwalają nam budować lepszą przyszłość, a lepsza przyszłość to coś czego My wszyscy potrzebujemy w dzisiejszych, skomplikowanych czasach.
Kandydowanie do Młodzieżowej Rady Miasta traktuję jak okazję do wspólnego działania, bo dzięki temu my wszyscy mamy realny wpływ na kształtowanie przestrzeni wokół nas. Bardzo chciałabym mieć wpływ na rozwój naszego miasta i budowanie przestrzeni życiowej dla jego młodych mieszkańców.
Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata
Jestem osobą kreatywną i pełną energii do działania dlatego od najmłodszych lat chętnie biorę udział w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, które pozwalają mi rozwijać swoje pasje i kreatywność ale również zaszczepiły we mnie motywację do współpracy i dzielenia się pomysłami z innymi. Mam w tym obszarze kilka swoich osobistych sukcesów, między innymi jako laureatka konkursów plastycznych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Lubię podejmować nowe wyzwania,od najmłodszych lat uczyłam się jeździć konno, ćwiczyłam akrobatykę fitness, pływanie, gram w tenisa ziemnego, interesuję się sportowym strzelectwem, uwielbiam tworzyć projekty ubrań i projekty tatuaży. Różne aktywności, w tym sportowe pozwalają mi na odkrywanie swoich mocnych stron i talentów oraz motywują mnie do działania.
Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Ostrowcu Św. Nauka w tej szkole poza zdobyciem umiejętności gry na fortepianie nauczyła mnie również samodyscypliny i konsekwentnej pracy nad sobą oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
Angażuję się w różne formy pracy zespołowej zarówno w szkole jaki i poza nią, w akcje pomocowe, jak np. pomaganie przy organizacji pikników dla młodszych dzieci, warsztatów kreatywnych. Uczestniczyłam i wspierałam różne akcje organizowane przez Miasto i Powiat np. Biegi Niepodległości, kiermasze, zawody sportowe, imprezy kulturalne: pikniki, wystawy sztuki, koncerty.
Jako uczennica szkoły podstawowej byłam aktywnym wolontariuszem każdej organizowanej akcji pomocowej, zbiórek żywności, zbiórek odzieży, czy innych form pomocy lokalnej społeczności.
Od 2024r. jestem aktywnym członkiem MRM Team-grupy bezpośrednio wspierającej Młodzieżową Radę Miasta, a ponieważ „kocham aktywne działania społecznie” a nie mogłam kandydować w czasie poprzednich wyborów do MRM stałam się członkiem społeczności wspierającej młodych radnych. Z przyjemnością i zaangażowaniem pomagam Radzie w działaniach organizowanych na rzecz młodzieży w naszym mieście.
Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Ubiegam się o zostanie radną MRM ponieważ chcę aby moja pasja pomagania innym i chęć działania na rzecz społeczności przyniosła wymierny skutek dla młodzieży w naszym mieście. Mam szansę czerpać inspirację z pracy obecnej rady jako członek grupy wpierającej ich działania i chciałabym móc dalej realizować się społecznie dla Was.
Jeśli podzielasz moją opinię, że w naszym mieście możemy kształtować naszą przestrzeń tak aby każdy znalazł coś dla siebie i mógł rozwijać swoje zainteresowania to proszę Cię o poparcie mojej kandydatury. Uważam, że wszystko jest w naszych rękach i wspólnie mamy szansę tworzyć rzeczywistość opartą na otwartości, tolerancji i zrozumieniu.
Chciałabym być głosem tych, którzy widzą potrzebę zmian, potrzebę współpracy, wspólnego rozwiązywania lokalnych problemów. Nawet małe inicjatywy i projekty mogą być częścią większej zmiany i mogą nas rozwijać.
Chciałabym również zachęcić Was nie tylko do udziału w wyborach ale również do udziału w różnych imprezach, spotkaniach integracyjnych, akcjach pomocowych organizowanych w naszym mieście. Im większe jest nasze zaangażowanie w nasze sprawy tym łatwiej będzie nam się żyło między sobą.
Chciałabym inicjować więcej możliwości spotkań młodzieży, podczas których moglibyśmy wymieniać spostrzeżenia, uwagi, wymieniać pomysły i zainteresowania. Popieram wszelkie formy aktywności obywatelskiej, ludzi, których wyróżnia ich osobowość, lokalnych aktywistów i działaczy, którzy są otwarci i chętni na współpracę, chętnie wyłowię ich z tłumu i wsłucham się w to co chcą nam zakomunikować. Chciałabym stworzyć przestrzeń dla wszystkich tych którzy tak jak ja mają potrzebę zmiany, budowania naszej wspólnej rzeczywistości w wymiarze lokalnym.