30. Nadia Bocheńska

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. ORLĄT LWOWSKICH W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Witam, mam na imię Nadia, jestem uczennicą klasy ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Biorę udział w różnego typu akcjach zarówno w szkole, jak i poza szkołą. W tym roku postanowiłam kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta, ponieważ jestem chętna spróbować czegoś nowego oraz po to, by pomóc zrealizować pomysły młodych mieszkańców naszego miasta – moich koleżanek i kolegów z bliższego i dalszego otoczenia. Chcę podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Jestem osobą przyjazną, tolerancyjną, ciekawą nowych rzeczy i ich testowania. Mam dar wsłuchiwania się w potrzeby innych ludzi, radzenia im w rozwiązywaniu różnego typu problemów. Jestem otwarta na nowe rzeczy, na pomysły innych, które mogłyby mnie zainspirować.
Interesuję się rysowaniem, architekturą, muzyką, językami obcymi oraz rzeczami „zrób to sam” - kreatywnymi. W wolnych chwilach spotykam się z przyjaciółmi. Często razem obmyślamy, co byśmy mogli zmienić w naszym mieście dla ludzi młodych. Uważam, że jako radna Młodzieżowej Rady Miasta, będę w stanie sprostać oczekiwaniom młodzieży.

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

Od kilku lat aktywnie działam na wielu płaszczyznach. Jako harcerka uczestniczyłam w wielu aktywnościach. Pomagałam potrzebującym. Angażowałam się w działalność charytatywną, społeczną. Kształtowałam swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Brałam udział w organizacji wydarzeń kulturalnych, patriotycznych. Byłam pomysłodawczynią wielu przedsięwzięć. Aktywnie udzielałam się w akcjach, np.: na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie jest mi obcy los naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego odpowiadam na każdy apel osób i towarzystw, wspierających zwierzęta. Uczestniczę w działaniach Samorządu Uczniowskiego, między innymi w: akcja charytatywna Góra Grosza, Szlachetna Paczka, „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, zabawy okazjonalne (andrzejki, mikołajki) itp. Biorę udział w konkursach, szczególnie o charakterze artystycznym.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Chcę kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta, ponieważ czuję się gotowa na zaangażowanie w działania na rzecz młodzieży naszego miasta. Chciałabym mieć wpływ na to, co się dzieje w naszym mieście i jest dedykowane ludziom w moim wieku, jak i starszym oraz młodszym, organizować różnego typu spotkania, zabawy i wydarzenia. Chciałabym inspirować młodzież do działań w kierunku artystycznym, do bycia kreatywnym, ponieważ niektórzy mają w sobie fajne talenty, o których nawet sami nie wiedzą. Działając w Młodzieżowej Radzie Miasta, będę starała się sprostać oczekiwaniom moich rówieśników. Sądzę, że podczas mojej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta wzbogacę moją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji obywatelskiej. Nawiążę nowe relacje z innymi radnymi i wspólnie będziemy mogli podejmować działania o charakterze kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym. Wspólnie zdołamy osiągnąć więcej.