33. Natalia Długosz

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. ORLĄT LWOWSKICH W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Jestem pomysłowa, zawsze uśmiechnięta oraz pozytywnie nastawiona do świata.
Bardzo lubię czytać książki i jeździć na Targi Książki, by spotkać osoby, które mnie inspirują. Moją ulubioną autorką jest Izabella Nowaczyk, którą udało mi się spotkać na targach w Katowicach.
Lubię też rysować i malować farbami. Swój wolny czas staram się spędzać aktywnie - wiele lat tańczyłam w szkole tańca "Progres", przez kilka lat chodziłam też na zajęcia gimnastyki artystycznej do "Black&White".
Widząc i biorąc udział w organizowanych przez obecną Młodzieżową Radę Miasta działaniach chciałabym je kontynuować i rozwijać.

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

Uczestniczę w wolontariacie KSM czyli Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży przy parafii Królowej Jadwigi w Ostrowcu Św.
Włączam się aktywnie w życie szkoły biorąc udział w organizowanych w jej murach akademiach, akcjach charytatywnych (sprzedaż ciast, loterie fantowe), wydarzeniach promujących szkołę.
Pomagam również Radzie Osiedla Stawki w organizowanych przez nią wydarzeniach. Reprezentuję również szkołę w różnego rodzaju zawodach sportowych, jak np. Biegi Niepodległości - w zeszłym roku zdobyłam 3 miejsce wśród klas 7.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Jednym z moich pomysłów jest kino letnie w parku miejskim bądź na rynku. Moglibyśmy zorganizować maraton filmowy serii na przykład "Harry'ego Pottera". Kolejnym pomysłem jest miejski "Mam talent", gdzie każdy mieszkaniec mógłby pokazać swój talent, a członkowie Młodzieżowej Rady Miasta wspólnie wybraliby zwycięzcę, który zostałby nagrodzony upominkiem. Dobrym pomysłem byłoby stworzenie gazetki młodzieżowej, w której będą znajdować się wydarzenia przeznaczone dla młodzieży oraz wiadomości, które młodzież uzna za słuszne. Zamiast gazetki może powstać podcast, w którym co tydzień porozmawiamy o informacjach oraz wydarzeniach organizowanych dla młodzieży w naszym mieście, a raz na jakiś czas zaprosimy znane osoby. Moim marzeniem, jako osoby spędzającej wolny czas na czytaniu książek, jest organizacja w naszym mieście targów książek i komiksów. Stąd bardzo chętnie chciałabym działać w komisji kultury.
W trakcie mojej działalności w Radzie chciałabym zobaczyć jak funkcjonuje od środka samorząd, na jakie decyzje mogę mieć realny wpływ. Chciałabym też nabrać większej pewności siebie w kontaktach międzyludzkich , co pomoże mi w przyszłości.