34. Klaudia Pająk

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Hejka!💗
Nazywam się Klaudia Pająk. Mam 16 lat. Jestem uczennicą 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego o profilu lingwistyczno- turystyczno- psychologicznym. Jestem otwartą, miłą i radosną dziewczyną. Jestem aktualną Radną 1 kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, działam w Komisji ds. Społecznych, Mediów i Promocji, której pełnie funkcje przewodniczącej. Dzięki determinacji i zaangażowaniu społecznym zostałam wybrana na 4 kadencje Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Pełnie funkcje wiceprzewodniczącej w Komisji ds. Mediów i Promocji. Pragnę kontynuować swoją działalność tworząc wydarzenia, które pozwolą młodzieży z Ostrowca bawić się, rozwijać i odkrywać swoje pasje. Ze swojej strony z pełnym zaangażowaniem mogę zaoferować kontynuacje Project OC, kolejną edycje warsztatów fotograficznych. Nie tylko dokumentuje wszystkie wydarzenia Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Św. ale także rozwijam swoją pasje prywatnie. Oferuje pomoc w tworzeniu plakatów promocyjnych. Zagłosuj na mnie - działajmy razem dla Młodzieży!🎉

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

Jestem radną I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie pełnię funkcję przewodniczącej Komisji ds. Społecznych, Mediów i Promocji, a także należę do Komisji ds. Rekreacji i Współprac Zagranicznych.
Dzięki tym dwóm latom działalności zdobyłam wiele nowych doświadczeń, rozwinęłam swoje umiejętności i odkryłam pasje – m.in. fotografię. Obecnie wykonuję sesje zdjęciowe dla bliskich mi osób, fotografuję wydarzenia organizowane przez MRM (efekty można zobaczyć na moim Instagramie: @klaudynaa_p). W sierpniu ubiegłego roku, we współpracy z doświadczonym fotografem Stanisławem Duninem-Borkowskim, zorganizowałam warsztaty fotograficzne w BWA.
Nauczyłam się także, jak skutecznie prowadzić media społecznościowe oraz tworzyć grafiki, które często były prezentowane publicznie, m.in. na przystankach w Ostrowcu. Moja aktywność społeczna, odpowiedzialność i kreatywność sprawiły, że w ubiegłym roku zostałam powołana na IV kadencje Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Tam działam jako wiceprzewodnicząca Komisji ds. Mediów i Promocji oraz jako członkini Komisji ds. Młodzieży.
Od ośmiu lat jestem związana z ZHP. W tym czasie nawiązałam wiele przyjaźni i zdobyłam cenne doświadczenia. Należałam do drużyny 05 WDH „Płomienie” oraz 09 DSH „Leśni”. Moim ważnym osiągnięciem było dołączenie do kadry funkcyjnej oraz prowadzenie mediów społecznościowych drużyny przez ponad rok. Harcerstwo nauczyło mnie odpowiedzialności, samodzielności w podejmowaniu trudnych decyzji, wytrwałości i gotowości do niesienia pomocy innym.
Działalność w ZHP dała mi „wiatr w żagle” i otworzyła drogę do dalszej aktywności. Zaangażowałam się w Caritas – najpierw szkolny, później parafialny, gdzie pełniłam funkcję przewodniczącej. Trzy lata temu, dzięki determinacji i zaangażowaniu, dostałam się do Akademii Młodzieżowej Rady Miasta, którą z sukcesem ukończyłam.
Byłam także wolontariuszką podczas 31. finału WOŚP, a w trakcie 33. finału należałam do sztabu.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Jestem osobą odpowiedzialną, która dąży do swoich wyznaczonych celów. Potrafię podejmować trudne decyzje i ponosić wszelkie konsekwencje z nimi związane. Jestem otwarta na pomysły innych i potrafię słuchać co uważam za swoją zaletę. Chciałabym, aby w naszym mieście powstało więcej miejsc, w których młodzież mogłaby spędzać czas wolny znaleźć zrozumienie oraz pomoc. Chciałabym, żeby w tych miejscach były osoby, które pomagałyby trudnej młodzieży i stwarzały możliwość pomocy. Jeśli oddasz na mnie swój głos to swoim doświadczenie będę dzielić się z innymi aczkolwiek jestem otwarta na nowe wyzwania, a moja umiejętność sztuki kompromisu może zaowocować na awansem funkcji wiceprzewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego!💗