39. Adam Tracz

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Cześć, jako przedstawiciel społeczności młodzieży naszego miasta zwracam się do was z prośbą o zapoznanie się z opisem mojej kandydatury, mojej reprezentacji Ostrowieckiej młodzieży.

Jako radny chcę sprawić aby nasze marzenia "A co gdyby w Ostrowcu..." nie musiały być już nierealistycznymi pomysłami, a możliwościami do wykonania. Jako młody mieszkaniec tego miasta widzę wśród moich rówieśników na co jest zapotrzebowanie w mieście. Sam czasem myślę co bym chciał, co by było z korzyścią dla całej społeczności, czego nam brakuje. I zauważam takie rzeczy, dlatego chcę mieć swój realny wpływ, czuć że coś mogę zmienić na lepsze i robić coś dobrego dla ludzi. Coś co wpłynie pozytywnie na każdego z nas, coś co pozwoli na rozwój indywidualny ale i integrację różnych środowisk. Właśnie na nią kładę duży nacisk, myślę że potrzebujemy takiej integracji ze sobą. Młodzi z różnych środowisk, szkół, osiedli mieli by możliwość zawierania ze sobą znajomości i długotrwałych przyjaźni.

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

W roku szkolnym 2025/2026 zgłosiłem się do samorządu szkolnego i aktywnie działam w nim jako członek. W poprzednim roku również należałem do samorządu. Od roku szkolnego 2023/2024 uczestniczę w szkolnym kole wolontariatu i brałem udział w różnych akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę. Pomagałem także przy organizacji zeszłorocznych dni otwartych.

W 2024 roku uczestniczyłem w projekcie artystycznym „Formy podstawowe” i brałem udział w szkolnym wernisażu, którego zwieńczeniem był wyjazd do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zostałem również wybrany jako uczestnik szkolnego projektu na wyjazd językowy Euroweek, co pozwoliło mi zdobyć doświadczenie we współpracy grupowej i komunikacji w międzynarodowym środowisku.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Chcę zostać radnym, ponieważ zależy mi na realnym wpływie na życie mojego miasta. Czuję potrzebę działania na rzecz zmian, które sprawią, że Ostrowiec będzie bardziej aktywny, otwarty i przyjazny młodzieży. Chciałbym być głosem młodych ludzi, którzy oczekują większej liczby wydarzeń, miejsc spotkań, przestrzeni do integracji i rozwoju zainteresowań.

Najbliżej jest mi do komisji kultury, ponieważ uważam, że wydarzenia kulturalne mają ogromny potencjał do ożywienia miasta i integrowania młodzieży. Sam chętnie w nich uczestniczę i widzę, że jest na nie duże zapotrzebowanie. Obecnie brakuje takich inicjatyw, a mogłyby one pozytywnie wpłynąć na życie społeczne młodych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

Działalność w Młodzieżowej Radzie traktuję jako możliwość rozwoju. Chciałbym zdobyć umiejętności organizacyjne i komunikacyjne oraz zdobyć doświadczenie pracy w zespole. Uważam, że może to być cenna lekcja życiowa i szansa, by robić coś dobrego dla lokalnej społeczności.

Jako radny starałbym się aktywnie uczestniczyć w tworzeniu wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Zależy mi na organizacji imprez integracyjnych, podczas których młodzież z różnych środowisk, szkół i osiedli mogłaby się poznawać i nawiązywać relacje. Ważnym elementem mojej wizji są także warsztaty rozwijające pasje młodych mieszkańców oraz koncerty i inne wydarzenia masowe, które pełnią ważną rolę w życiu miasta