40. Aleksandra Zioło

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

Skrócony opis kandydatki na radną / kandydata na radnego

Hejka!
Nazywam się Aleksandra Zioło, jestem uczennicą 3klasy w Staszicu. Kocham kotki, pieski i muzykę.
Chciałabym, aby więcej się działo w naszym mieście,
żeby Ostrowiec przyciągał młodych ludzi, żeby te chwile naszego nastoletniego życia tutaj były jak najlepsze. Chcę zadbać o rozrywkę, zabawę i integracje, poprzez imprezy, spotkania i wiele innych akcji. Wiem jak bardzo spodobał wam się projekt oc i bardzo chciałabym aby takich inicjatyw nie brakowało;)

Głosuj na ZIOŁO, będzie WESOŁO!

Opis aktywności i doświadczenia kandydatki / kandydata

Od najmłodszych lat starałam się angażować w życie społeczne, przez cały okres szkoły podstawowej byłam co roku przewodniczącą klasy, w klasie 7 działałam w samorządzie szkolnym, w klasie 8 pełniłam funkcje przewodniczącej. Brałam udział w każdej akademii, oraz wielu konkursach z przeróżnych dziedzin: ekologia, śpiew, język angielski (posiadam certyfikat cambridge), j.polski, matematyka. Angażowałam się w życie szkolne, ponieważ chciałam umilić pobyt w niej innym uczniom, nawet organizowalam zajęcia taneczne dla dzieci ze świetlicy. Udzielałam nie jednego wywiadu i byłam mówcą w nie jednej debacie, trenowałam wiele sportow (taniec, pływanie, boks, jazda konna, tenis). Obecnie jestem uczennicą 3klasy Lonr1 im. Stanisława Staszica na profilu społeczno psychologicznym i jednym z przedmiotów, który rozszerzam jest „wiedza o społeczeństwie,, , ponieważ interesuje mnie jakie mam prawa i co mogę zdziałać dla dobra społeczeństwa. Jestem członkiem MRM TEAM, ponieważ chciałam mieć realny wpływ na to co się dzieje w naszym mieście dla młodzieży, brałam udział w warsztatach językowych, w wydarzeniu „speed friending,,, wieczorkach młodzieżowych, sesjach MRM, przeprowadzałam sondę uliczną i raz wystąpiłam w tiktoku rady. Niedawno zakończył się projekt,, Aktywni i odpowiedzialni,,, którego byłam członkiem.

Wizja na działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Przede wszystkim chciałabym się zaangażować w akcje integrujące młodzież. Jestem otwarta na wszystko, wszelkie warsztaty, festyny, imprezy, gry terenowe i wiele innych. Chcę zostać radną, ponieważ podoba mi się funkcjonowanie obecnej MRM, interesuje się życiem społecznym i chce mieć na nie większy wpływ. Obecnie w MRM TEAM byłam w komisji rozrywki i komisji mediów i te komisje mi odpowiadają.
Chciałabym poznać na pewno nowych ludzi, ponieważ każdy wnosi jakąś lekcje do życia, można dowiedzieć się jakie poglądy mają inni i powiększać swoją perspektywę.
powiększać swoją perspektywę.
Uważam, że bycie członkiem takiej młodzieżowej rady uczy wielu rzeczy przydatnych w dorosłym życiu i chciałabym zdobyć więcej doświadczenia.